pondělí 27. února 2012

Co všechno ještě stihnete do konce února?

Dobrý den,

konec nejkratšího měsíce v roce se kvapem blíží, navzdory tomu však
nabízí web www.bankovnipoplatky.com několik skvělých únorových
příležitostí, které by neměly uniknout Vaší pozornosti. Dají se
všechny stihnout za pár minut!

Poslední únorový den patří již popáté protestu proti bankovním
poplatkům. Spolu se všemi nespokojenými bankovními klienty můžete
oslavit tento den tak, že ve středu 29.2.2012 nebudete provádět žádné
zpoplatněné transakce. Banky to nebude moc mrzet, za den si vydělají
na poplatcích v průměru přes 100 milionů Kč! Více zde:

www.bankovnipoplatky.com/29-unor-2012-je-dnem-bez-bankovnich-poplatku-letos-jiz-popate--16749.html

29. únor je i posledním dnem, v němž můžete ovlivnit anketu o
nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2011. Dejte hlas svému
favoritovi a zatlačte spolu s ostatními klienty na české banky, třeba
jej zruší i ta Vaše!

www.bankovnipoplatky.com/anketa-o-absurdni-poplatek-2011-vrcholi-zapojte-se-i-vy-16735.html

A konečně, nezapoměňte, že stále soutěžíme s Fio bankou o mobil
Samsung Galaxy S II. Je to rychlé a jednoduché:

www.bankovnipoplatky.com/soutezte-a-vyhrajte-skvely-mobil-samsung-galaxy-s-ii-16571.html

Každý den si k nám můžete přijít pro originální informace ze světa
bank a financí, jsou zdarma a vždy zdarma budou.

S pozdravem

redakce BankovniPoplatky.com


Copyright (c) Bankovnipoplatky.com.

pondělí 20. února 2012

pátek 10. února 2012

how to check data usage on blackberry? - tips and tricks for Blackberry

1.. select the option icon

2..press status

3.. write buyr and you will see your data usage.

you can also go to the memory options and see thedata that is used by the blackberry and your card if any

--------------------------------------czech translation

Jak zjistit spotřebovaná data na blackberry?

1) jděte do menu Options

2) zvolte Status

3) napište “buyr” a objeví se vám spotřeba dat

pondělí 6. února 2012

rozdíl mezi Seznam Sklik a Google Adsense

Před asi měsícem jsem byl donucen změnit providera reklamy na svých webových stránkách na Seznam Sklik, protože jsem zjistil, že pro Google Adsense bych musel být registrovaným plátcem DPH. Dlužno říct, že kvůli blogování toto rozhodně nemám v úmyslu podstupovat.

Takže jsem se zaregistroval na adrese partner.sklik.cz, je to otázka pár minutek. Chtějí vědět jen jméno, typ osoby, jakože jsem nepodnikatel a tak a myslím, že po emailové verifikaci je konto aktivováno.

Přivítá vás jednoduché rozhraní, trošku připomínající starý známý google adsense. Na první pohled to není tak propracované. Nevím, jestli je to jejich strategie, v současné době si lze vyhrát téměř s čímkoliv, seznam má peněz dost, takže moc nerozumím, proč to vypadá jako studentská práce spatlaná ve frontpage. Ale OK, je to nástroj na vydělávání peněz, překousneme některá úskalí :)

Nyní už jen stačí zaregistrovat vaše webové stránky, které se dostanou do statusu, že je někdo ze seznamu zkoukne. No dobře, to se dá pochopit, stalo se tak asi do 24 hodin, žádná trága. Vygenerované reklamy, viz dále, se nezobrazovaly, na stránkách je tedy bílé místo. Tomuhle taky nerozumím, Google tam dává alespoň nekomerční reklamy, proč by seznam třeba nemohl inzerovat svůj vyhledávač nebo nějakou charitu? Když to takhle píšu, fakt nabývám pocitu, že tenhle nástroj k ovládání dění na internetu v seznamu programuje nějaký osamělý zoufalec po večerech.

Dalším krokem po registraci je vytvoření reklamního banneru. Není to banner, který by inzeroval samotný web nebo firmu, je to banner, vaše nářadí, do kterého se mají zobrazovat reklamy na vašich stránkách. Slouží hlavně k určení rozměrů a barev. Dobře, uznávám, že Česká republika je trošku mimo, takže tam není možnost obrázkových reklam, které jsou mimochodem velmi účinné. Holt seznam chce prodávat textovou reklamu, je to jejich věc. I když trošku je to i moje věc, protože mě tím připravují o potenciální výdělky. Ale pořád jsou to věci, kterým člověk s troškou nadhledu rozumí.

Tímhle zhruba končí vytváření reklam, stačí vygenerovat skript a ten pak nakopírovat do vašich webových stránek. Brigádníkovi v seznamu už asi uniklo, že většina i podprůměrných služeb, kterým záleží na tom, aby je lidi používali, už roky nabízí možnost pluginu do oblíbených služeb jako je blogger.com, wordpress.com, nebo proč se alespoň nedohodnou s v česku oblíbeným bloguje.cz? Vždyť je to příjemné, vytvořit reklamu a kliknout - importovat do bloggera. Je to i dobrý slogan - pojďte k nám, nemusíte být plátci DPH a ještě vám reklamu naimportujeme do oblíbených služeb. Prostě to tam není, co už.

Co je fakt důležité - sezname, na webu teď frčí bezpatkové písmo, které sice používáte, ale vypadá to jak u debilů :(

No a poslední věc, kterou snad ani nechci komentovat, ale která je bohužel nejdůležitější. Roky používám adsense od google a průměrné kliknutí na reklamu se pohybovalo někde mezi 80-100 zobrazením stránek. Znamená to, že prostě ze sta zobrazených stránek byla jedna ovečka, která klikla na reklamu a vydělala mi nějaký bakšiš na cigára. Přátelé, chcete vědět, kolik je to u seznamu? Po měsíčním provozu vidím jednoznačný poměr zobrazených stránek versus kliknutí na reklamu a ten je 341. To je o 340% horší výsledek a to na totožných stránkách.

Abych to uvedl v řeči čísel, tak pokud jsem předtím vydělal s adsense 34 tisíc Kč, se seznamem vydělám na totožných stránkách 10 tisíc Kč. Chce se mi plakat.

A jaké vidím důvody? Texty reklam nechme plavat, ty si v adsense tvoří sami uživatelé, předpokládám, že u seznamu to nejsou trotlové, kteří neumějí inzerovat u google. Takže zbývají jediné další 4 důvody:

- to debilní písmo, které seznam používá ... nevím, prostě kouknu a vidím, že je to idiotská reklama seznamu

- absence obrázkových reklam, které v adsense v poslední době dominují (i když dobrých výsledků jsem dosahoval i jen u textových reklam)

- logo seznamu v rámečku reklam. Google tam má sice také logo, ale Seznamu se asi nevěří

- jsou reklamy seznamu vůbec kontextové? Někdy to na mě působí že ano, jindy zas ne. Jestli nejsou, je to docela špatné. Asi tak špatné, jako když máte radost, že škrtnete zápalkou, abyste viděli, a kolem vás pobíhají lidi s halogenovýma svítilnama.

Pánové ze seznamu, sice se tváříte jako mistři světa, pokud si tento příspěvek přečtete, asi mi shodíte rating nebo jak tomu svému all-the-best-in-the-czech-republic-indexu říkáte, ale otevřeně si nalejme čistého vína - neumíte to, je to trapné a navíc brzdíte rozvoj internetu už jen tím, že poskytovatele obsahu svou neschopností připravujete o cenné zdroje příjmů. Jestli vás můžu poprosit, prodejte to někomu. Chápu, že asi ne zrovna Google, ale někomu, kdo to umí.

Děkuji za pozornost, konec hlášení. Jdu hledat někoho, kdo mě vezme pod svá křídla jakožto plátce DPH, nebo budu uvažovat o založení společnosti, založení s.r.o. nebo si najdu někoho, kdo mi zprostředkuje prodej s.r.o. :) Vydělávat se musí, a to nejen na reklamách, ale i na prodeji linků a klíčových slov :)

kde se vzaly, tu se vzaly, pěkné holky :)

Takhle sedím večer u google a napadlo mě, co si svět představuje pod pojmem “nice girl”.

Musím přiznat, že jsem byl trošku v šoku, co se mi objevilo ve výsledcích vyhledávání, ale jde jen o dobře zoptimalizované SEO, zbytek už byl lepší. Však zkuste sami zde.

image

Další zajímavé výsledky jsou.

- nice boy
- pěkná holka nebo pěkný kluk :)

Už jsem si vlastně vzpomněl, vlastně jsem zaregistroval, že u jedné fotky známé na facebooku se objevila zkratka MILF, tak jsem pátral, co to je. Resp. zhruba jsem to tušil, ale nebyl jsem si jistý, jak moc si onu dotyčnou kamarádi, mezi něž nepatřím, dobírají. I tam se dostaneme na celkem pěkné obrázky, i když ta zkratka nevěstí nic, co by se hodilo na veřejné označení někoho známého, trošku nezákonné rozhodnutí poškodit někoho.

Co vy na to? Používáte google pro vyhledání obrázků, které vás zajímají? Občas je to zábava, stačí nakoupit fotorámečky a najít si nějaké známé, kteří se tam budou vyjímat... každopádně je to zajímavé minimálně pro internetový marketing.

Uf, se z toho zblázním, pokud v tomhle článku vidíte slova, která vám sem nepatří, tak si z toho nic nedělejte a než se zavřete do lednice nebo skočíte do postele, přečtěte si některý z následujících článků, který by vám to mohl ozřejmit :) Snad už tu mám tisíc znaků.

pátek 3. února 2012

elektrické holící strojky

Spor o elektrické holící strojky přes tradiční břitvou je prudký jeden. I v dnešní rychlédobě, holení je jedním z mála vzácných oblastech, kde muži i nadále preferovat osvědčených metod přes nových inovací technologie. Ačkoli hodně z toho jde natradičně dědí rituální praxe, neznalost o tom, jak funguje holící strojky je také důvod. Obvykle se předpokládá, že tradiční břitva je lepší pro každodenní holení, ale elektrický holicí strojek je vhodný pro příležitostné groomingu účel.Volba je na vás, ale to je vždy dobré učinit informované rozhodnutí.
Pro začátek, holicí strojek elektrický nevyžaduje používat holicí krém nebopěnu.Vlhké vous je dost ostří do práce. Typicky, holicí stroj má rotující ostří, které se vztahuje bezpečnostní gadget. To je na elektřinu, obvykle zařízení DC, a tam jsoubaterie Back-UPS. Takže se nemusí zastavit svůj holení na půli cesty v případěpower-řezy. Držte stroj v blízkosti obličeje, to řeže v blízkosti vousů, a umožňuje takvám oholení. Každý holicí stroj obsahuje sadu variabilních lopatek, takže jej můžete použít pro hladké oholení, nebo dát si návrháře strniště.
Elektrický holicí strojek, je bezpečná zařízení. Nejsou žádné šance na snížení, protože bezpečnostní zařízení zastaví kotouč přicházejí do přímého kontaktu s pokožkou kdykoli. I když nechcete používat denně, je vhodné v době, kdy jste vespěchu, nebo v době, kdy budete potřebovat úzké seřízení.Nejlepší možností je použití břitvy a elektrické holicí strojky jinak, protože to je obecně věřil, že trvalý a denní používání elektrického holicího stroj poskytuje velmi tvrdé vlasy.
Při hledání nejlepší holicího strojku, podívejte se na Braun 7526 a bezpečnostníMerkur holicí strojek na holení úžasné zkušenosti.
Článek Zdroj: http://EzineArticles.com/4678642

www.povinne-ruceni.com

Vítejte na www.povinne-ruceni.com, kde můžete okamžitě uzavřít povinné ručení online a naleznout vše, co byste chtěli vědět o povinném ručení. Na jedné z podstránek najdete kalkulačku povinného ručení, pomocí které pohodlně a jednoduše zjistíte, která z pojišťoven nabízí nejlevnější variantu pro Vaše vozidlo díky funkci nazvané povinné ručení porovnání.

Využijte porovnání povinného ručení a sjednejte si smlouvu online - vše je snadné, rychlé a pohodlné. Zajímají Vás detaily o výpočtu? Připravili jsme pro Vás podrobné informace o porovnání pojišťoven, kde se dozvíte vše podstatné. Neváhejte a využijte jedinečné příležitosti ke sjednání povinného ručení onlineodkudkoliv, kde se zrovna nacházíte.

Povinné ručení kalkulačka - moderní porovnávač ručení

Nejvýhodnější nabídky naleznete po vyplnění všech políček našeho porovnávače, přičemž vyplnění Vám nezabere více než pár minut, a výsledky získáte praktickyokamžitě. Pokud máte jakékoliv pochybnosti či dotazy, určitě se obraťte na naše pracovníky, kteří Vám rádi a ochotně poradí.

Uzavřete povinné ručení online a ušetřete

Ušetříte čas i peníze! Stačí pouze využít naší kalkulačku a porovnat povinné ručení online. Poté, co vyplníte potřebná políčka a kliknete na tlačítko "Najít nejlevnější," uvidíte v tabulce "porovnaní" ceny povinného ručení pro Vaše vozidlo s porovnanými nabídkami pojištění aut od všech pojišťoven, se kterými spolupracujeme.

Nejlevnější povinné ručení - porovnání

Ke zjištění, jaké je Vaše nejlevnější povinné ručení vede velmi jednoduchá a časově nenáročná cesta. Při práci s naší kalkulačkou najdete v tabulce "porovnání" - jež je na druhém kroku - nejvýhodnější nabídku povinného ručení od jednotlivých pojišťoven. Ve zmiňované tabulce naleznete kompletní nabídku povinného ručení porovnanou dle ceny od nejlevnější varianty po tu nejdražší.

Najít nejlevnější nabídku nebylo nikdy snadnější. Pokud chcete sjednat vybrané ručení online, je třeba kliknout na název pojišťovny nebo na tlačítko "Sjednat online" a následně doplnit údaje, které jsou potřebné pro platnou pojistnou smlouvu.

Pojišťovny – porovnání sazeb

Porovnání pojišťoven Vám usnadní rozhodování o tom, jakou pojišťovnu si vybrat. Po kliknutí na vybranou pojišťovnu uvidíte podstatné informace, které jsou potřebné k výběru té nejlepší varianty povinného ručení pro Vás a Vaše vozidlo. Podstatnými informacemi se rozumí informace o jednotlivých produktechpovinného ručení, asistenčních službách, způsobech hlášení pojistné události, pojistných podmínkách a další informace, které jsou v souvislosti s určitou pojišťovnou podstatné.

Dámské a pánské hodinky

Tento článek pojednává o přístroji na měření času, kterým jsou dámské nebo pánské hodinky. O knize modliteb pojednává článek Hodinky (modlitby).

Hodinky jsou malé přenosné hodiny, které zobrazují čas a někdy i den, datum, měsíc a rok. Mohou být vybaveny i zařízením na odměřování kratších časů (chronograf, stopky). Hodinky dělíme na:

Náramkové hodinky Chronograf (stopky) s datem

  • Kapesní hodinky (s mechanickým pohonem), často s řetízkem.
  • Náramkové hodinky s řemínkem z plastu, kůže nebo kovu, upevněným na hodinky pomocí stěžejky. Rozlišují se:
    • Pánské hodinky nebo menší dámské hodinky.
    • Mechanické (s pružinou) nebo elektronické.
    • S indikací analogovou (ručičky) nebo číslicovou (digitální).

Hodinky jsou i módním doplňkem, prestižním předmětem, bývají různě zdobené jako šperky a podléhají proměnám módy. Kromě toho existují i hodinky speciální.

Podobně jako hodiny mají i hodinky několik hlavních částí:

  • pohon (zdroj energie);
  • oscilátor, který odměřuje krátké časové intervaly; na něm závisí přesnost (chod) hodinek;
  • převody a indikaci, které počítají kmity oscilátoru a ukazují výsledek;
  • pouzdro, řemínek a další pomocné části.

Strojek kapesních pánských hodinek 1: pérovník; 2: minutové kolo; 3: mezikolo; 4: vteřinové kolo; 5: krokové kolo; 6: kotva; 7: vidlice; 8: setrvačka

U mechanických hodin je zdrojem energie spirálová pružina, u lepších hodinek uložená v pérovníku. Oscilátorem nejstarších hodinek byl lihýř, od 18. století podstatně lepší setrvačka („nepokoj“), u moderních hodinek s odpruženým uložením čepů, aby hodinky vydržely i nárazy. Kmity oscilátoru zachycuje krok, který mu také dodává impulz. Krok propustí při každém kmitu oscilátoru jeden zub stoupacího kola a soustava ozubených převodů převádí tento pohyb na minutové kolo, na němž je připevněna minutová ručka. Od pohybu minutového kola se odvozuje i pohyb hodinové ručky. Mechanické hodinky musí mít natahovací zařízení, u starých hodinek klíčkem, po roce 1820korunkou, která slouží i k nastavení správného času. Od poloviny 20. století se vyskytuje i automatické natahování excentrickým rotorem. Ručky se pohybují nad ciferníkem s dělením na hodiny a minuty, někdy bývají natřeny světélkujícím nátěrem. Na hřídeli druhého převodového kola může být upevněna i vteřinová ručka, někdy umístěná uprostřed ciferníku („centrální“ vteřinová ručka).

Hlavní článek: Elektronické hodiny

U elektronických hodinek je zdrojem energie článek („baterie“) a oscilátor bývá řízen křemenným výbrusem („quartz“). Vysoká frekvence oscilátoru (nejčastěji 32 kHz) se elektronicky dělí a nakonec indikuje na číslicovém displeji (digitální indikace), anebo krokovým motorkem převádí na ozubená kola a ručky (analogová indikace). Korunka slouží jen pro nastavení času. Elektronické hodinky mají podstatně pravidelnější chod, který nezávisí na poloze, nemusí se natahovat a při masové výrobě jsou výrobně levné.

Historie

Kapesní hodinky Kolem 1700

První kapesní hodinky vznikly z potřeb přesnější časové orientace kolem roku 1500 (tzv. Norimberské vajíčko Petera Henleina). Jejich chod byl velmi nerovnoměrný, protože hnací síla pružiny postupně klesá a protože frekvence jejich oscilátoru, lihýře, na tom silně závisí. Velký pokrok znamenal vynález setrvačky (Christian Huygens, před 1675) s lépe definovanou vlastní frekvencí. Hodináři ale dlouho preferovali pracnější řešení – vyrovnávání síly pružiny šnekem a řetízkem. Pro snížení tření v čepech se od 18. století dělají ložiska z rubínů („kameny“).

Další vývoj se týkal především kroku. Při vývoji přesných hodin a lodních chronometrů (John Harrison, 1760) vznikly tzv. klidové kroky (Grahamův krok), které podstatně méně ovlivňují oscilátor. Kolem roku 1800 bylo zavedeno také lepší tvarování vlásku (Abraham Louis Breguet), takže frekvence méně závisela na hnací síle i na poloze hodinek. Za stejným účelem vznikl už v 18. století tourbillon, složité a důmyslné uspořádání setrvačky v jakési kleci, která se neustále pomalu otáčí a tak vyrovnává nerovnoměrnost chodu v různých polohách. Kvalitní hodinky s velmi tenkými čepy setrvačky (typicky 0,12 mm) byly však velmi choulostivé vůči nárazům. Proto se kolem roku 1900 zavádí pružné uložení ložisek setrvačky (anti-choc, Incabloc).

Kapesní hodinky Dvouplášťové s řetízkem, kolem 1900

Od poloviny 19. století se rozběhla tovární výroba hodinek, zejména ve Švýcarsku, které byly spolehlivé a stále levnější. Potřebovali je všichniželezničáři, pošťáci a další. Významné zlevnění přinesl Roskopfův a kolíčkový krok, pro dámské hodinky, nošené na šňůrce, se užíval cylindrový krok. Lepší hodinky měly ještě druhý plášť, často zlatý, který chránil sklo na ciferníku.

Roku 1904 vyrobila firma Cartier pro francouzského letce Santos-Dumonta první náramkové hodinky, které od První světové války rychle nahradily hodinky kapesní. Vyráběly se v nejrůznějších tvarech a designu, od levných kolíčkových až po velmi drahé a technicky dokonalé stroje. V 50. letech se začaly vyrábět hodinky s automatickým natahováním, nejčastěji excentrickým segmentem (rotor), který se při pohybu ruky otáčí a natahuje pero.

Další významnou novinkou byly křemenné hodinky (quartz), poprvé vyvinuté ve Švýcarsku, ale vyráběné od roku 1969 japonskou firmou Seiko. Indikace byla zprvu také číslicová, displejem se svítícími diodami (LED) nebo kapalnými krystaly (LCD), později se však více prosadily elektronické hodinky s mechanickou indikací ručkami. Zatím poslední novinkou jsou elektronické pánské hodinky s automatickou rádiovou synchronizací (v Evropě se stanicí DCF77), jejíž chyby chodu jsou v řádu nanosekund za den.

Hodinky dnes

Dámské hodinky Zakázkový výrobek Swinti

Elektronické (quartzové) náramkové dámské nebo pánské hodinky s ručkovou indikací představují dnes nejběžnější podobu hodinek pro běžné použití. Lepší hodinky mají vodotěsné pouzdro, safírové sklo, které se nepoškrabe, případně certifikát přesnosti chodu. Kromě toho se však vyrábí množství luxusníchhodinek, často ve zlatém pouzdře s diamanty, které dávají najevo prestiž svého nositele. Kvalitní mechanické hodinky se těší velké obliběsběratelů a milovníků, které těší technická dokonalost a krása strojků, důmyslnost konstrukce a podobně. Významná je i výroba replik a „nostalgií“, napodobenin starších hodinek s vynikajícími parametry. V poslední době jsou to i tzv. komplikace, hodinky, ukazující i fáze Měsíce, s hodinovým nebo i minutovým bitím a podobně.

převzato z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Hodinky

Nejčastější omyly o autopojištění

1. Škoda na vlastním autě je kryta z povinného ručení.

Omyl! Škodu způsobenou na vašem vozidle kryje havarijní pojištění, za které se dále připlácí. Povinné ručení – pojištění odpovědnosti za škodu z provozu vozidla – kryje jen to, co způsobíte jiným osobám.

2. Povinné ručení zaniká prodejem vozidla.

Aby pojistná smlouva pojištění odpovědnosti z provozu vozidla v případě jeho prodeje zanikla, musí pojistník – původní vlastník – své pojišťovně písemně oznámit, že jej prodal.

3. V případě dopravní nehody nezáleží na tom, jakou asistenční službu využiji.

Záleží. Pokud totiž využijete, když je vaše auto nepojízdné, nabídku asistenčních služeb od poskytovatelů, kteří se náhodně objeví na místě, můžete mít velké problémy. A to v případě, že nejsou smluvními asistenčními službami vaší pojišťovny. S likvidací škodné události pak budete mít potíže.

4. Z povinného ručení se hradí jen škoda na autě.

Povinné ručení se vztahuje nejen na škody na vozidlech, ale – a to hlavně – na škody na zdraví. Z povinného ručení hradí pojišťovny zraněným poškozeným bolestné, ztížení společenského uplatnění nebo třeba ušlý výdělek.

5. Když se mi stane nehoda, havarijní pojištění mi stejně nepomůže.

Omyl. Pojištění například pokrývá přiměřené a účelně vynaložené náklady opravy v cenách nových náhradních dílů s odpočtem sjednané spoluúčasti, a to bez ohledu na stáří vozidla a míru zavinění pojištěného. Hradí většinou i účelně vynaložené náklady odtahu do servisu, mnohdy také určitý rozsah nákladů na náhradní vozidlo. Můžete tak ušetřit náklady ve výši až stovek tisíc korun!

6. Pokud s autem nejezdím nebo ho používám jen občas, pojištěno být nemusí.

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je ze zákona povinné. To znamená, že jej musí mít sjednané každé vozidlo zapsané v registru. Správní orgány mohou navíc za provozování vozidla bez povinného ručení udělit pokutu až 40 000 Kč. A pokud řidič nepředloží při silniční kontrole platnou zelenou kartu, může dostat pokutu až 3000 Kč. Jestliže víte, že nebudete auto nějakou dobu používat a nechce se vám zbytečně platit povinné ručení, pak jej lze dočasně odhlásit z registru vozidel.

7. Pojištění nepotřebuji, protože nebourám.

I když nebouráte, povinnost mít pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je dána zákonem.

8. Pokud přestanu platit pojistné, smlouva automaticky zanikne.

Mýtus! V případě, že nezaplatíte, pojišťovna je ze zákona oprávněna poslat upomínku. Ta obsahuje upozornění, že nezaplacením dojde k zániku pojištění. Teprve po uplynutí měsíční lhůty pojistná smlouva zaniká. Pojišťovně jste potom ale povinni uhradit dlužné pojistné do doby ukončení smlouvy.

9. V případě nehody mezi rodinnými příslušníky nebude žádná škoda uhrazena.

Věcné škody mezi partnery a osobami žijícími ve společné domácnosti se nehradí, to je pravda, neplatí to ale pro škody na zdraví! Ty pojišťovny hradí.

10. Pokud se stanu účastníkem dopravní nehody, stačí si vyměnit telefonní čísla.

Pokud není k bouračce přivolána policie, je zákonem stanovena povinnost sepsat a kompletně s dalším účastníkem dopravní nehody vyplnit společný záznam o nehodě. Pro bezproblémové vyřízení se také doporučuje místo nehody nafotit. Neprodleně předejte společně sepsaný záznam o dopravní nehodě pojistiteli.

převzato z článku: http://www.blesk.cz/clanek/radce-auto/149144/10-mytu-o-autopojisteni.html

hledej.me » Tykač

Google
 

počet návštěv blogu za posledních 7 dní

Oblíbené příspěvky

hledej.me